Relacje inwestorskie - Aktualności
PlayMakers.TV partnerem panelu z udziałem Sławomira Idziaka w ramach EFG 2013
2013-04-04

Europejski Festiwal Gier Digital Dragons, który odbędzie się w Krakowie w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku, to największa biznesowa impreza w Polsce skierowana do przedstawicieli sektora cyfrowej rozrywki.

Gościem tegorocznego Europejskiego Festiwalu Gier będzie Sławomir Idziak, znakomity operator i reżyser filmowy. Idziak weźmie udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Od polskiej szkoły filmowej do polskiej szkoły growej”, którego partnerem jest platforma PlayMakers.TV


Fot. Piotr Uznański

- Obecność Sławomira Idziaka na EFG 2013 tylko potwierdza przynależność rynku gier do sztuki przez duże „S”. Gry stają dzisiaj w jednym szeregu z filmem czy widowiskami multimedialnymi - mówi Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego.

Sławomir Idziak to marka uznana w całym filmowym świecie. Jego zdjęcia do takich produkcji, jak chociażby: „Helikopter w ogniu” Ridleya Scotta, „Trzy kolory: Niebieski” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Harry Potter i Zakon Feniksa” Davida Yatesa zyskały podziw i uznanie największych światowych ekspertów. Za ten pierwszy film Idziak otrzymał nawet nominację do Oscara.

Jego ogromne doświadczenie, zarówno w zawodzie filmowca jak i wykładowcy, zainspirowały go także do tego, by otworzyć nowe drzwi w edukacji filmowej. Idziak jest autorem i koordynatorem europejskich warsztatów Plenerów Film Spring Open (od 2005 roku) oraz horyzontalnego portalu dla branży filmowej www.filmspringopen.eu.


Panel odbędzie się w drugim dniu festiwalu - 20 kwietnia 2013 roku w godzinach 14:45 - 15:45
« Pełna lista aktualności