Relacje inwestorskie - Aktualności
Nowa seria FaktoGramu, czyli powrót kultowego programu o grach w PlaymakersTV
2012-07-02

Pierwsza seria programu FaktoGram wyemitowana została w 2009 roku w ramach portalu Wirtualna Polska. Po trzyletniej przerwie postanowiono wznowić jego produkcję co z pewnością ucieszy fanów gamingu. Nowym prowadzącym został charyzmatyczny Michał „Wasiu” Wasik. Emisja pierwszego odcinka nowej serii miała miejsce 29 czerwca 2012 roku na platformie PlayMakers.tv.To co wyróżnia FaktoGram spośród innych programów gamingowych to wyjątkowa oprawa wizualna. W przeciwieństwie do innych tego typu produkcji zwrócono uwagę na ciekawe przejścia między ujęciami i staranną realizację materiałów video ilustrujących wypowiedzi prowadzącego.

Opinie popularnego Wasia na temat gier będą wspierane ocenami z takich portali jak Metacritic czy Imperium Gier. W każdym odcinku nowej serii widzowie będą mogli wygrać ciekawe nagrody biorąc udział w różnych konkursach. Na początek na zwycięzców czeka maska gazowa oraz koszulki z gry Afterfall: Insanity.

W pierwszym odcinku nowej serii jest mowa głównie o nowościach zaprezentowanych podczas targów E3 w Los Angeles. Widzowie dowiedzą się nieco więcej o takich tytułach jak Lollipop Chainsaw, Batman 2 DC Super Heroes czy Legend of Grimrock. Jednak FaktoGram to nie tylko gry.

„Chcemy aby w nowej serii programu była mowa o wszystkim co się dzieje wokół gamingu. Widzowie będą mogli na przykład usłyszeć o filmach, których scenariusze zostały oparte na fabule kultowych gier” – mówi Michał Wasik, prowadzący FaktoGram. „Zależy nam na tym aby obalić stereotyp gracza jako zamkniętego w swoim pokoju geek’a czy potencjalnego psychopaty. Dlatego będziemy prezentować przykłady z mediów, w których mówi się o nas w sposób pozytywny” – dodaje.

W programie można usłyszeć również o najnowszym sprzęcie dla graczy. Prowadzący opowie m.in. o nowej konsoli firmy Nintendo oraz prototypie zestawu do poruszania się po wirtualnej rzeczywistości.

”Dziwnie brzmi? Tak samo wygląda, chociaż trzeba pamiętać, że na razie jest to tylko prototyp. O goglach, hełmach i cudownych kaskach przenoszących nas do wirtualnej rzeczywistości słyszymy już od jakichś dwudziestu lat, ale może teraz rzeczywiście coś z tego będzie, bo projektem ponoć zainteresowane jest Sony” – zdradza Michał Wasik.

Czy nowa technologia faktycznie zrewolucjonizuje rynek gier? Tego widzowie dowiedzą się oglądając FaktoGram na portalu PlayMakers TV. Kolejny odcinek już za tydzień.

---

PlayMakers S.A. – Spółka zajmuje się produkcją i emisją materiałów wideo w segmencie premium. Materiały mają przeważnie formę cyklicznych programów TV prowadzonych przez znanych dziennikarzy branżowych takich jak Piotr Mańkowski, Małgorzata Kosik czy Michał Faber. Oferta programowa PlayMakers.tv obejmuje pięć bloków tematycznych: NET, GAME, POP, TECH i BIZ. Od 23 lutego 2012 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

FaktoGram – cotygodniowa dawka energetyzujących informacji ze świata gier komputerowych skierowana do wytrawnych miłośników elektronicznej rozrywki. Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia, rozmawiamy z interesującymi osobami z branży oraz relacjonujemy największe wydarzenia targowe na świecie.

Michał Wasik – prezenter PlayMakers TV. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, specjalizacja specjalizacji dziennikarstwo. Karierę rozpoczął w katowickim "Sporcie". Przygodę z telewizją zaczął w lutym 2008-go roku w TVS gdzie tworzył autorski program poświęcony sportom extremalnym "Sportowy Styl". Prowadził poranne audycje radiowe i teleturnieje live. Od roku współpracownik TVP 2 współtwórca programu "Poziom 2.0".
« Pełna lista aktualności