Relacje inwestorskie - Aktualności
Jeden z programów PlayMakers.tv na platformie Wirtualnej Polski
2012-07-26

Tworzone w Polsce telewizje internetowe są na coraz wyższym poziomie. Projekty te zdobywają nagrody na całym świecie. Największe grupy wydawnicze mają nawet 3.3 mln realnych użytkowników miesięcznie. Obszar legalnego wideo on line rozwija się wyjątkowo szybko, wciąż powstają ciekawe, tworzone cyklicznie programy umieszczane w sieci.

Legalny materiał wideo stanowiący kontent telewizji internetowych nie musi ograniczać się do zabawnych filmików nakręconych telefonem komórkowym. Coraz częściej tworzone są profesjonalne produkcje wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania. Od najbliższego weekendu program z oferty PlayMakers.TV - FaktoGram będzie dostępny na platformie ToSieWytnie.pl, Wirtualnej Polski.

ToSieWytnie.pl to najbardziej utytułowany za granicą polski serwis Internetowy w segmencie treści wideo. Lista nagród jest naprawdę imponująca. Platforma otrzymała wyróżnienia 'Official Honoree' na Webby Awards 2010 w kategorii 'Self-promotion' oraz 'Best in Class' na Interactive Media Awards 2010. Nie są to pierwsze międzynarodowe sukcesy polskich telewizji internetowych. Dwa lata temu WP.TV została sklasyfikowana na 22. pozycji spośród serwisów operujących w domenie '.tv', na bazie statystyk Alexa Internet, portalu monitorującego popularność stron internetowych na świecie.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec sukcesów polskich inicjatyw internetowych. Wciąż pojawiają się nowe projekty takie jak wspomniana wyżej PlayMakers.TV. W lutym tego roku spółka ta z bardzo dobrym wynikiem debiutowała na parkiecie NewConnect. W jej ofercie docelowo znajdą się programy zarówno o tematyce biznesowej jak i dotyczące cyberkultury.

Chcemy produkować programy o wszystkim co jest związane z szeroko pojętą cyberkulturą. Nasz zespół dziennikarzy stanowią pasjonaci, którzy są specjalistami w dziedzinach, o których mówią. Zależy nam na tym aby tworzyć materiały o rzeczach, które interesują widzów” – mówi Krzysztof Augustyn, wiceprezes Playmakers.TV.

Wcześniej PlayMakers.TV nawiązało współpracę m.in. z telewizją cyfrową dlaCiebie.tv. Kanał jest dostępny w ofercie UPC na Śląsku.
« Pełna lista aktualności